Haftanın Yeni Filmleri 16.09.2022  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 16.09.2022 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Hakan Gürtop
 

 

Dokunma: Hurdacının Kızı
Hurdacının Kızı

Geçimini hurdacılıkla sağlayan ve fakir bir ailenin kızı olan Hediye, ilçe kaymakamının ona sunduğu imkanlarla okuyup başarılı bir öğretmen olur.  Hediye İçine kapanık ve travmaları olan bir kadındır. Öğrencilerinden 9 yaşlarındaki Kader'in rahatsızlanması sonucu onu hastaneye kaldırmak zorunda kalır ve Kader'in kanser olduğu gerçeğiyle yüzleşir. Yapılan tetkiklerden sonra Kader'in iyileşebilmesi için tek çare  ilik naklidir ve uygun donörün Hediye olduğu ortaya çıkar. Hediye gönüllü olarak donör olmayı kabul eder ama hayat bu ya; Hediye'nin hayatı aldığı bu kararla ikinci kez alt üst olur. Çünkü Kader, Hediye daha çocukken ona tecavüz eden Can'ın kızıdır. Hediye hayatının  ikilemini yaşarken bir karar vermek zorun kalır. Ya kurban edildiği geçmişini bir kenara bırakacak  ya da masum bir çocuğu kendi geçmişine kurban verecektir.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2021
Tarz * : Drama
Süre : 89 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Hakan Gürtop
Senaryo : Erdal Babür, Hülya Kılıç.
Müzik : Serdar Erken
Görüntü Yönetimi : Cidal Canbek
Kurgu :
Sanat Yönetimi : Ebru Özturan
Oyuncular : Erkan Petekkaya, Ferhat Göçer, Abidin Yerebakan, Betül Şahin, Belma Mamati, Zeynep Su Doğan, Ayşe Serra Doğan, Fatma Yılmaz, Güray Yılmaz, Metin Şentürk, Faruk Sofuoğlu, Sami Çelik, Burak Üstün, Murat Emre Üstün, Oğuz Han.
Yapımcı Firma : Afri Film (Serdar Erken)
Dağıtımcı Firma : CGVMars
Sınıflandırma : 6+ 10A
Editör : (4/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır