Haftanın Yeni Filmleri 16.09.2022  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 24.08.2022 - Fransa)

» Sinemalar ve Seanslar
Türkçe Dublaj,  

George Miller
 

 

Üç Bin Yıllık Bekleyiş
Three Thousand Years on Longing

Büyük beğeni toplayan “Mad Max: Fury Road”dan yedi yıl sonra George Miller, epik aşk filmi “Üç Bin Yıllık Bekleyiş”in yönetmen koltuğuna geri döndü. İngiliz yazar A. S. Byatt'ın 1994 tarihli “The Djinn in the Nightingale's Eye” adlı kısa öyküsünden uyarlanan “Üç Bin Yıllık Bekleyiş”de Tilda Swinton, bir kavanoza hapsedilmiş bir Cin (İdris Elba) ile karşılaşan parlak bir bilgin Alithea rolünde. İstanbul'da bir otel odasında uzun bir sohbet sırasında Cin, Alithea'nın özgürlüğünü kazanmasına yardım etmesi halinde üç dileğini yerine getirmek için onunla bir anlaşma yapar. Alithea'nın dilekleri, zaman içinde yirmi yıl atlamayla sonuçlanır, bu arada birbirleri için beklenmedik duygular geliştirir.
Dr. Alithea Binnie (Tilda Swinton) is an academic - content with life and a creature of reason. While in Istanbul attending a conference, she happens to encounter a Djinn (Idris Elba) who offers her three wishes in exchange for his freedom. This presents two problems. First, she doubts that he is real, and second, because she is a scholar of story and mythology, she knows all the cautionary tales of wishes gone wrong. The Djinn pleads his case by telling her fantastical stories of his past. Eventually, she is beguiled and makes a wish that surprises them both.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2022
Tarz * : Fantasy Action Adventure
Süre : 108 dakika
Ülke : Avustralya Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : George Miller
Senaryo : George Miller, Augusta Gore.
Müzik : Junkie XL
Görüntü Yönetimi : John Seale
Kurgu : Margaret Sixel
Sanat Yönetimi : Nicholas Dare, Sophie Nash.
Oyuncular : Tilda Swinton, Idris Elba, Pia Thunderbolt, Berk Öztürk, Anthony Moisset, Alyla Browne, Sage Mcconnell, Abel Bond, Agani Geçmez, Ayantu Usman, Peter Bertoni, Lianne Mackessy, Harlan Norris, Leslie Krahner, George Zammit, Feride Eralp, Khoury Matthew, Burwaiss Ahmed, Anna Adams, Michelotti Edoardo, Ronny Mouawad, Prakash Paul, Sabrina Dhowre Elba.
Yapımcı Firma : Kennedy Miller Mitchell, Kennedy Miller Productions, Metro-Goldwyn-Mayer, FilmNation Entertainment, CAA Media Finance.
İthalatçı Firma : The Moment Entertainment/TME
Dağıtımcı Firma : TME Films
Sınıflandırma : 13+
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır