Haftanın Yeni Filmleri 03.02.2023  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 05.01.2023 - Avustralya)

» Sinemalar ve Seanslar
Türkçe DublajÇocuk Filmi,  

Juan Jesús García Galocha
 

 

Mumyalar
Mummies

Mısır’da, yeryüzünün derinliklerinde 3000 yıllık bir mumya şehri vardır. İmparatorluk emri ile Prenses Nefer, Thut ile evlenmek zorundadır. Ancak, ne Prenses Nefer, ne de Thut aslında evlenmek istemezler; Nefer özgürlüğüne düşkündür, Thut’un da bağlılığa alerjisi vardır. Tarıların istekleriyse kaçınılmazdır ve Thut, sadece yedi gün içinde Nefer ile evlenmek zorunda kalacak ve düğüne Firavun’un kendisine verdiği kadim yüzüğü getirecektir. Filmi, ilk sinema filmi çıkışını yapan Juan Jesús García Galocha, "Galo," yönetiyor. Galo, daha önce aralarında “Tad: The Lost Explorer” ve “Tad, the Lost Explorer, and the Secret of King Midas”ın da yer aldığı filmlerde sanat yönetmeni olarak görev aldı. Senaryoyu, daha önce yazdıkları “Tad: The Lost Explorer” filmiyle en iyi senaryo dalında Goya Ödülü kazanan Jordi Gasull ve Javier Barreira yazdırlar. Emmy Ödüllü TV animasyon yazarı Ricky Roxburgh, senaryonun İngilizce versiyonunun uyarlanmasında ekibe yardım etti. “Tad: The Lost Explorer”, “Capture the Flag” ve “Tad, the Lost Explorer, and the Secret of King Midas” filmleriyle, en iyi animasyon film dalında üç Goya Ödülü sahibi olan Jordi Gasull, aynı zamanda filmin yapımcılığını da üstleniyor.
It follows three mummies as they end up in present-day London and embark on a journey in search of an old ring belonging to the Royal Family, stolen by the ambitious archaeologist Lord Carnaby.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2023
Tarz * : Animation
Süre : 88 dakika
Ülke : İspanya Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Juan Jesús García Galocha
Senaryo : Jordi Gasull, Javier López Barreira.
Müzik : Fernando Velázquez
Görüntü Yönetimi : Zakaria Bourezk, Ernesto Cabeza.
Kurgu : Emily Killick
Sanat Yönetimi : Juan Jesús García Galocha
Oyuncular : Seslendirme: Sean Bean, Joe Thomas, Eleanor Tomlinson, Santiago Winder, Hugh Bonneville, Celia Imrie, Dan Starkey.
Yapımcı Firma : Warner Bros. Entertainment España, 4 Cats Pictures, Anangu Grup, Moomios Movie AIE.
İthalatçı Firma : WB Turkey
Dağıtımcı Firma : WB Turkey
Sınıflandırma : Genel
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır