Haftanın Yeni Filmleri 28.04.2023  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 28.04.2023 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Özcan Alper
 

 

Karanlık Gece
Karanlık Gece
Black Night

İshak, Anadolu'nun ücra köşelerindeki pavyonlarda saz çalan yalnız başına yaşayan bir adamdır. Bir gece uzun zamandır uğramadığı kasabasından acil bir telefon gelir. Annesi hasta ve ölmeden önce onu görmek istemektedir. İshak yedi yıl önce ayrılmak zorunda kaldığı kasabaya, kafasında endişeler ve soru işaretleri ile beraber geri döner. Ancak, İshak’ın köye dönüşünden ne eski sevgilisi Sultan, ne köyün muhtarı ne de İshak’ın gençlik arkadaşları pek de memnun kalmazlar. Herkesin üzerini örttüğü ve konuşmak istemediği bir sır vardır. Herkes İshak’ın hasta annesinin ölümünden sonra köyü terketmesini umar. Ancak İshak annesinin cenazesinde kimsesiz berduş bir adam olan Ferhat ile karşılaşır. Ferhat’ı takibe alan İshak, büyükşehirden ara ara babasını ziyaret gelen onun bakımını karşılayan Sırma ile karşılaşır... Ferhat ve Sırma İshak’ın çok yakından tanıdığı yedi yıl önce kasabaya tayin olan ve bir gece ansızın ortadan kaybolan, genç orman memuru Ali’nin kız kardeşi ve babasıdır. Bu karşılaşma İshak için yedi yıl öncesi yaşadığı ve üzerini örttüğü yaraların tekrar açılması demek olur. Peki yedi yıl önce 'O gece' Ali’ye ne oldu? İshak, o gece ile ilgili ne biliyor?
Becoming part of a collective anger, Ishak copes with his conscience in a small village in Anatolia and struggles with the violence of collective silence.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2022
Tarz * : Drama
Süre : 114 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Özcan Alper
Senaryo : Özcan Alper, Murat Uyurkulak.
Müzik : Cansun Küçüktürk
Görüntü Yönetimi : Yunus Roy İmer
Kurgu : Osman Bayraktaroğlu Umut Sakallıoğlu.
Sanat Yönetimi : Elif Tasçıoğlu, Elif Öner.
Oyuncular : Berkay Ateş, Sibel Kekilli, Cem Yiğit Üzümoğlu, Pınar Deniz, Taner Birsel.
Yapımcı Firma : Baykuş Yapım, BKM, Nar Film.
Dağıtımcı Firma : Bir Film
Sınıflandırma : 13+
Editör : (7/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır