Haftanın Yeni Filmleri 19.05.2023  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 17.05.2023 - Belçika)

» Sinemalar ve Seanslar
3 Boyutlu,Türkçe DublajImaxAtmosD-BoxScreen X4DX,  

Louis Leterrier
 

 

Hızlı ve Öfkeli 10
Fast X
F10 / Fast and Furious: The Tenth Installment

Her şeyin sonunda, önemli olan tek şey ailedir.
Hızlı ve Öfkeli Efsanesi’nin onuncu filmi olan Hızlı ve Öfkeli 10, sinemanın en önemli ve n popular global film serilerinden birinin son bölümlerini başlatıyor. Artık otuzuncu yılında ve hâlâ başladığı aynı çekirdek kadroyla ve karakterlerle güçlü bir şekilde ilerliyor. Dom Toretto (Vin Diesel) ve ailesi birçok görevde ve birçok imkansızlıklarda yollarına çıkan tüm düşmanları zekice, cesurca ve hızlı sürüşleriyle yenmişti. Şimdi bugüne kadar karşılarına çıkan en ölümcül rakiple karşı karşıyalar: Geçmişin gölgelerinden çıkan, kan davasıyla beslenen ve bu aileyi parçalayıp Dom’un sevdiği her şeyi ve herkesi sonsuza dek yok etmeye kararlı, dehşet verici bir tehlike. 2011 yılının Hızlı ve Öfkeli 5 filminde Dom ve ekibi, Rio de Janeiro’daki bir köprünün üstünde Brezilyalı alçak uyuşturucu kralı Hernan Reyes’i ortadan kaldırıp krallığını yok etmişti. Ama bilmedikleri Reyes’in oğlu Dante’nin (Aquaman’den Jason Momoa) her şeye tanıklık ettiği ve son on iki yılını Dom’un yaptıklarının bedelini ödemesi için bir plan yaparak geçirdiğiydi. Dante’nin planı, Dom’un ailesini Los Angeles’tan Roma’nın yeraltı mezarlarına, Brezilya’dan Londra’ya ve Portekiz’den Antarktika’ya kadar dağıtacak. Yeni müttefikler bulunacak ve eski düşmanlar yeniden ortaya çıkacak. Ama Dom sekiz yaşındaki kendi oğlunun (Leo Abelo Perry, Black-ish) Dante’nin intikamının nihai hedefi olduğunu anlayınca her şey değişecek.
The end of the road begins. Fast X, the tenth film in the Fast & Furious Saga, launches the final chapters of one of cinema's most storied and popular global franchises, now in its third decade and still going strong with the same core cast and characters as when it began. Over many missions and against impossible odds, Dom Toretto (Vin Diesel) and his family have outsmarted, out-nerved and outdriven every foe in their path. Now, they confront the most lethal opponent they've ever faced: A terrifying threat emerging from the shadows of the past who's fueled by blood revenge, and who is determined to shatter this family and destroy everything--and everyone--that Dom loves, forever. In 2011's Fast Five, Dom and his crew took out nefarious Brazilian drug kingpin Hernan Reyes and decapitated his empire on a bridge in Rio De Janeiro. What they didn't know was that Reyes' son, Dante (Aquaman's Jason Momoa), witnessed it all and has spent the last 12 years masterminding a plan to make Dom pay the ultimate price. Dante's plot will scatter Dom's family from Los Angeles to the catacombs of Rome, from Brazil to London and from Portugal to Antarctica. New allies will be forged and old enemies will resurface. But everything changes when Dom discovers that his own 8-year-old son (Leo Abelo Perry, Black-ish) is the ultimate target of Dante's vengeance.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2023
Tarz * : Action Thriller Crime Adventure
Süre : 141 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Louis Leterrier
Senaryo : Justin Lin, Zach Dean, Dan Mazeau.
Müzik : Brian Tyler
Görüntü Yönetimi : Stephen F. Windon
Kurgu : Dylan Highsmith, Kelly Matsumoto.
Sanat Yönetimi : Dan Clay, Brunella De Cola, Miranda Keeble, Chloe Kletsa.
Oyuncular : Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Chris ?Ludacris? Bridges, Jason Momoa, Nathalie Emmanuel, Jordana Brewster, John Cena, Jason Statham, Sung Kang, Alan Ritchson, Daniela Melchior, Scott Eastwood, Helen Mirren, Charlize Theron, Brie Larson, Rita Moreno.
Yapımcı Firma : Universal Pictures, One Race Films, Original Film, Perfect Storm Entertainment, Roth/Kirschenbaum Films.
İthalatçı Firma : UIP Turkey
Dağıtımcı Firma : UIP Turkey
Sınıflandırma : 13+
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır