Haftanın Yeni Filmleri 02.06.2023  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 07.09.2022 - Belçika)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Luc Dardenne, Jean-Pierre Dardenne.
 

 

Tori ve Lokita
Tori et Lokita
Tori & Lokita

Dardenne Kardeşlerin günümüz Belçikası’nda geçen filmde Afrika’dan Belçika’ya tek başlarına seyahat eden küçük bir çocuk ve genç bir kızın yenilmez dostlukları, sürgünlerinin zor koşullarıyla test ediliyor.
From two-time Palme d’Or winners Jean-Pierre and Luc Dardenne (Two Days, One Night) comes the story of two immigrants struggling to survive on the margins of society. Winner of the 75th Anniversary Prize at the 2022 Cannes Film Festival, the latest humanist drama from the Dardenne brothers is a heart-stopping thriller that casts an unflinching eye on the trials of the young and dispossessed.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2022
Tarz * : Drama
Süre : 88 dakika
Ülke : Belçika Fransa
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Luc Dardenne, Jean-Pierre Dardenne.
Senaryo : Luc Dardenne, Jean-Pierre Dardenne.
Müzik : Les Films du Fleuve, Archipel 35, Savage Film.
Görüntü Yönetimi : Benoît Dervaux
Kurgu : Marie-Hélène Dozo
Sanat Yönetimi : Julien Denis, Paul Rouschop.
Oyuncular : Pablo Schils, Mbundu Joely, Alban Ukaj, Tijmen Govaerts, Charlotte De Bruyne, Nadège Ouedraogo, Marc Zinga.
Yapımcı Firma : Les Films du Fleuve, Archipel 35, Savage Film.
İthalatçı Firma : Bir Film
Dağıtımcı Firma : BS Dağıtım
Sınıflandırma : 16+
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır