Haftanın Yeni Filmleri 18.08.2023  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 21.04.2023 - Amerika Birleşik Devletleri)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Benjamin Millepied
 

 

Carmen
Carmen

Carmen, güçlü ve gizemli bir kadın olan annesinin öldürülmesinden sonra Meksika’daki evinden kaçmak zorunda kalan, özgürlüğüne düşkün bir kadının hikayesini anlatıyor. Carmen ABD sınırından kaçak geçerken grubundaki diğer iki mülteciyi soğukkanlılık ile öldüren kanun tanımayan sınır polisi ile karşı karşıya kalır. Sınır polisi, travma sonrası stres bozukluğu yaşayan devriye partneri Aidan ile bir anlaşmazlığa düşünce Carmen ve Aiden birlikte kaçmak zorunda kalırlar. Los Angeles’a, Carmen’in annesinin en iyi arkadaşı Masilda’yı bulmak üzere yola çıkarlar. Masilda aynı zamanda müzik ve dansın mabedi olan gece kulübü La Sombra’nın sahibidir. Carmen ve Aiden, Masilda’nın koruması altında birbirlerine olan sarsılmaz sevgilerini keşfederler. Ancak zamanları tükenmektedir çünkü polisler peşlerindedir.
Benjamin Millepied's CARMEN is a gritty modern day tale, with a majestic score by Nicholas Britell, and dream-like dance sequences that evoke magic realism. The story follows a young and fiercely independent woman who is forced to flee her home in the Mexican desert following the brutal murder of her mother, another strong and mysterious woman. Carmen survives a terrifying and dangerous illegal border crossing into the US, only to be confronted by a lawless volunteer border guard who cold-bloodedly murders two other immigrants in her group. When the border guard and his patrol partner, Aidan--a Marine with PTSD--become embroiled in a deadly standoff, Carmen and Aidan are forced to escape together. They make their way north toward Los Angeles in search of Carmen's mother's best friend, the mercurial Masilda and owner of La Sombra nightclub - a sanctuary of music and dance. Carmen and Aidan find both solace and their unwavering love for each other in the safety of Masilda's magical refuge, but time is running out as the police hunt closes in.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2022
Tarz * : Musical Drama
Süre : 116 dakika
Ülke : Avustralya Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Benjamin Millepied
Senaryo : Loïc Barrere, Alexander Dinelaris.
Müzik : Nicholas Britell, Taura Stinson, Julieta Venegas.
Görüntü Yönetimi : Jörg Widmer
Kurgu : Dany Cooper
Sanat Yönetimi : Loretta Cosgrove
Oyuncular : Paul Mescal, Elsa Pataky, Melissa Barrera, Nicole da Silva, Rossy de Palma, Tara Morice, Kaan Güldür, Benedict Hardie, Richard Brancatisano, Nico Cortez, Kevin MacIsaac, Pip Edwards, Damien Thomlinson, Zac Drayson, Marina Tamayo, Morgan Smallbone, Corey London, Ryan Oliver Gelbart, Paul Pedersen, Alejandro Corsino, Darvin Dela Cruz, Jobe Zammit-Harvey, Lio Chavez, Sadie Thornton.
Yapımcı Firma : Chapter 2, Goalpost Pictures.
İthalatçı Firma : Bir Film
Dağıtımcı Firma : Bir Film
Sınıflandırma : 16+
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır