Haftanın Yeni Filmleri 06.10.2023  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 06.10.2023 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Umut Burçin Gülseçgin
 

 

Kent Mezarlığında Sızıntı
Kent Mezarlığında Sızıntı

Hakan yazar, Asya ise müzisyendir. Asya bir sabah evlerinin arka tarafında bulunan mezarlıktan topladığı çalı çırpıları eve getirir ve bunları birleştirip duvara asar. Bu vesile ile istemeden de olsa binlerce yıldır uyuyan iblis ordusu harekete geçer. Asya'nın enstalasyon (yerleştirme sanatı) merakı tüm yaşamın sonunu getirebilir mi? Hakan ve Asya'nın hayatı artık eskisi gibi olmayacak, evlerine adeta kâbus gibi çöken bu uğursuzluğu def etmek için yardım aldıkları din insanları ve onların ritüelleri de yetersiz kalacaktır.
Hakan is a writer and Asya is a musician. One morning, Asya brings home the twigs she collected from the cemetery behind their house, puts them together and hangs them on the wall. On this occasion, the demon army that has been sleeping for thousands of years takes action, albeit unintentionally. Could Asya's passion for installation bring about the end of all life? Hakan and Asya's life will no longer be the same, and the religious people and their rituals from which they receive help will be insufficient to exorcise this evil that has descended on their home like a nightmare.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2023
Tarz * : Horror Thriller
Süre : 82 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Umut Burçin Gülseçgin
Senaryo : Umut Burçin Gülseçgin, Sıdıka Firuze Güzelmeriç.
Müzik : Müzikotek
Görüntü Yönetimi : Mert Çağan Çinbilgel
Kurgu : Cem Terbiyeli, Umut Burçin Gülseçgin.
Sanat Yönetimi : Onur Yılmaz
Oyuncular : Enfal Uzel, Samet Gürsel, Cengiz Çevik, Harun Esen, Deniz Ertürk, Mine Enkar, Ufuk Yılmaz, Ela Deniz Erol, İlknur Kara, Beste Madran, Can Ermiş.
Yapımcı Firma : Union Entertainment (Cem Terbiyeli, Mehmet Erkmen)
Dağıtımcı Firma : CJ Enm
Sınıflandırma : 13+
Editör : (3/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır