Haftanın Yeni Filmleri 06.10.2023  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 06.10.2023 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 Blu-Ray,  

Doğuş Arslan
 

 

Hazep
Hazep

Hazep Kuran-ı Kerimde de geçen bir cin kabilesidir. İnsanların zihnini bozum onlara musallat olduktan sonra onları intihara teşfik etmektedir. Mikail Abisinin yaptığı büyü yüzünden yaşan aksiliklerin doğurduğu durumdan kaynaklı bütün suçu üstüne alıp ceza evine girmiştir. Çıktıktan sonra karısının vefat ettğini öğrenen Mikail hüküm yediği için iş bulamaz ve kendi evlerinin bır kısımını gassilhane yaparak para kazamaktadır. Hayatta bir kızı ve abisi kalan Mikail yaptığı işi çok isteyerek değil mecburiyetten yapmaktadır. Abisinin büyü işlerine devam etmesi Mikail kızdırmakta ve bunun yüzünden çok kez abisiyle karşı karşıya gelmektedir. Bu aralarda rüyalar gören Mikail ilk başta önemsemesede sonradan aslında o rüyaların kendisine gerçeği yanssıttığını anlamaktadır. Karısının ölüm nedeni araştıran Mikail kendisi ile ilgili bir çok gerçeğide öğrenir. Bu gerçekler onu ne kadar üzsede kızının hayatını kurtarmak için bu gerçekler ile yüzleşmeye devam eder. Yaşanan tüm sıkıtınlardan ölen karısının ona gösterdiği yolu izleyerek bulacaktır.
Hazep is a jinn tribe mentioned in the Quran. Disruption of people's minds tempts them to commit suicide after it haunts them. Mikail took all the blame for the situation caused by the mishaps caused by his brother's magic and entered the prison. After leaving, Mikail, who learned that his wife passed away, cannot find a job because of the verdict, and he earns money by making a part of his own house gassilhane. Mikail, who has a daughter and an older brother, does what he does not willingly, but out of necessity. Mikail is angered by his brother's continuation of magic, and because of this, he is confronted with his brother many times. Mikail, who is dreaming in the meantime, does not care at first, but later realizes that those dreams reflect reality to him. Investigating the cause of his wife's death, Mikail learns many truths about himself. No matter how much these facts upset her, she continues to face these facts in order to save her daughter's life. He will find it by following the path that his wife, who died from all the troubles he experienced, showed him.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2022
Tarz * : Horror
Süre : 107 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Doğuş Arslan
Senaryo : Doğuş Arslan
Müzik : Sezgin Kaya
Görüntü Yönetimi : Anıl Onur Demir
Kurgu :
Sanat Yönetimi :
Oyuncular : Cemal Aşkın Alpçetin, Doğuş Aslan, Arzu Özçamlıer, Belma Marangoz.
Yapımcı Firma : Nazin Medya (Mustafa Nebi Filik, Mehmet Sait Aydın)
Dağıtımcı Firma : Skypic
Sınıflandırma : 16+
Editör : (2/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır