Haftanın Yeni Filmleri 22.12.2023  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 22.12.2023 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Ersoy Güler
 

 

Sağ Salim 3: Ölü ya da Diri
Sağ Salim 3: Ölü ya da Diri

Salim kendi halinde insanlardan ve yollardan uzak bir kasabada huzurla yaşarken muhtar elinde bir mektup ve sürprizle gelir. Salim bir zaman öncesinde muhtara yalnızlığından ve hayatında biri olmamasından yakındığı bir mektup yazmıştır. Muhtarın sürprizi ise Salim’e hayat arkadaşı olacak kimsesiz bir kız olan Salime’yi baş göz etmektir.  Kendi aralarında düğün dernek yapılır. Fakat Salim’in kaderi değişmemiştir ve muhtar kaza sonucu hayatını kaybeder. Muhtarı defnederken gördüğü yarı rüya yarı halüsinasyon sebebiyle defin işlemleri için muhtarın köyüne salim ve salime yola çıkarlar. Asıl hikayemiz bu yolculukla başlar. Bir terapi merkezinde her yöreden farklı karakterlerde altı damat ve ekibin başını çeken damatların en yumuşak yüzlüsü Emin’in annesi Ümran vardır. Salime’nin peşinde olan damatlar intikam için Salime’nin izini sürerler. Bir yandan da salime ile dolandırıcılık yapan Vahit ’de Salime’nin peşindedir. Kasabaya indiklerinde ilanlarda kendini gören salime, salim ile otelde bir gece konakladıktan sonra bir an önce şehirler arası yola çıkarlar. İlanda ki ödül ile birlikte peşlerini bırakmayan tuhaf tipler, damatlar ve vahit ile peşlerinde olunan salim ve salime çifti başlarına olmadık trajikomik olaylardan sıyrılarak kaçmayı başarırlar. Fakat salime de sonunda salimin pırlanta dolu muskasını çalıp ortadan kaybolmuştur. Salim tekrar kendi dünyasında olan biteni sorgularken salime beyaz gelinliği ve pırlantalardan yapılan kolye ile Salim’e geri döner.
The third movie of the comedy series will be in cinemas this winter...

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2023
Tarz * : Comedy
Süre : 103 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Ersoy Güler
Senaryo : Ersoy Güler
Müzik : Jingletv
Görüntü Yönetimi : Tolga Kutluay
Kurgu :
Sanat Yönetimi :
Oyuncular : Toygan Avanoğlu, Pelin Orhuner, Hüseyin Avni Danyal, Cezmi Baskın, Nursel Köse, Anıl Çelik, Özkan Ayalp.
Yapımcı Firma : PRT Film (Fatih Ay, Hande Alparslan)
Dağıtımcı Firma : A90 Pictures
Sınıflandırma : 16+
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır