Haftanın Yeni Filmleri 23.02.2024  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 14.12.2023 - Yunanistan)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Jonathan Glazer
 

 

İlgi Alanı
The Zone of Interest

Cannes Film Festivali’nde Grand Prix dahil dört ödül kazanan “The Zone of Interest / İlgi Alanı”, yönetmen Jonathan Glazer’ın efsaneye dönüşen Under the Skin’den sonra sinemaya dönüşünü müjdeleyen, heyecanla beklenen yeni filmi! Auschwitz’in komutanı Rudolf Höss ve eşi Hedwig, kampın bitişiğindeki bir ev ve bahçede çocukları ve hizmetkârlarıyla rüya gibi bir hayat kurmuştur. Ölüm kampının duvarlarına bakan muhteşem evleri, tam da tren raylarıyla gaz odaları arasındadır. Martin Amis’in aynı adlı romanından uyarlanan, edebiyat-sinema buluşmasının parlak bir örneği olan film, kötülüğün ve zulmün sıradanlığını, ailenin günlük hayatında gizlenen detaylarla gözler önüne seriyor. 2024 En İyi Uluslararası Film Oscar Ödülü için İngiltere’nin adayı olan filmin, En İyi Film dahil başka kategorilerde de favoriler arasında ismi geçiyor. Altın Küre için de En İyi Film dahil 3 dalda aday gösterilen The Zone of Interest, Hollywood Reporter tarafından “benzersiz ve çarpıcı bir Holokost dramı”; BBC tarafından “gözlerinizi kırpmadan izleyeceğiniz bir başyapıt” şeklinde nitelendi.
The commandant of Auschwitz, Rudolf Höss, and his wife Hedwig, strive to build a dream life for their family in a house and garden next to the camp.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2023
Tarz * : Drama History War
Süre : 105 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri Birleşik Krallık Polonya
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Jonathan Glazer
Senaryo : Martin Amis, Jonathan Glazer.
Müzik : Mica Levi
Görüntü Yönetimi : Lukasz Zal
Kurgu : Paul Watts
Sanat Yönetimi : Joanna Kus, Katarzyna Sikora.
Oyuncular : Christian Friedel, Sandra Hüller, Johann Karthaus, Nele Ahrensmeier, Lilli Falk, Anastazja Drobniak, Cecylia Pekala, Kalman Wilson, Medusa Knopf, Max Beck, Andrey Isaev, Julia Babiarz, Stephanie Petrowitz, Martyna Poznanski, Zuzanna Kobiela, Benjamin Utzerath, Thomas Neumann, Klaudiusz Kaufmann, Justyna Szklarska, Kacper Piwko, Marie Rosa Tietjen, Antje Falk.
Yapımcı Firma : A24, Access Entertainment, Film4.
İthalatçı Firma : Fabula Films
Dağıtımcı Firma : Bir Film
Sınıflandırma : 10+ 13A
Editör : (7/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır