Haftanın Yeni Filmleri 01.03.2024  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 01.03.2024 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Berfi Dicle Öğüt
 

 

İki Nehir Arasında
İki Nehir Arasında
The Waters of Babylon

1914-1918, Burma, Türk savaş esirleri kampı ve Türkiye, İngiliz savaş esirleri kampı. Aradan geçen yüzyıla rağmen hala sessiz koruyan gerçekler. 1. Dünya Savaşı sırasında Mezopotamya'da yolları kesişen Türk ve İngiliz askerlerinin torunları, dedelerinin bilinmeyen hikayelerini ve hayatlarını nasıl etkilediğini düşünüyorlar. Tarihsel çercevenin dışında kalan iki farklı ulusun savaş esirlerinin tanıklıklarıyla ilerleyen film, savaşın zulmünün bireyler üzerindeki ortak acı etkisini, tarihin gerçekliğini, hafıza ve bağışlamadan ayıran keskin bağını gözler önüne seriyor. Film, 1. Dünya savaşı sırasında Mezopotamya’da; Hint ordusunda askeri doktor olarak bulunan W.C. Spackman ile İttihatçılar tarafından Basra’ya sürgüne gönderilmiş Albay Suphi Bey’in trajik hikâyesini mercek altına alıyor.
"The Waters of Babylon," completed at the end of 2022 and has won 18 awards at 16 film festivals in 9 countries around the world as well as streaming in USA, North America and UK.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2023
Tarz * : Documentary
Süre : 80 dakika
Ülke : Türkiye Birleşik Krallık
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Berfi Dicle Öğüt
Senaryo : Berfi Dicle Öğüt
Müzik : Markus Schmidt, Yağız Oral.
Görüntü Yönetimi : Semih Yıldız
Kurgu :
Sanat Yönetimi :
Oyuncular : Mehmet Konuralp, Jonathan Arch.
Yapımcı Firma : Tane Film Yapımcılık (Berfi Dicle Öğüt)
Dağıtımcı Firma : CGVMars
Sınıflandırma : 6+
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır