Haftanın Yeni Filmleri 22.03.2024  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 22.03.2024 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Bülent Terzioğlu
 

 

İki Yüzlü
İki Yüzlü

Melisa, bir ay kadar önce tanıştığı erkek arkadaşı Sarp’ı, babasının isteği üzerine akşam yemeğine davet etmek zorunda kalır. Kibarlığı ve zekâsıyla aileyi adeta büyüleyen Sarp’ın, acımasız bir katil ve iflah olmaz bir sapık olduğunu anladıklarında ise artık çok geçtir. Aile o gece korkunç bir planın kurbanı olur. Genç ve güzel Melisa, erkek arkadaşı Sarp ile tanışalı henüz bir ay kadar olmuştur. Melisa ve ailesi gösterişli bir yaşama sahiptir. Babası Kuzey, uzun yıllar Fransa’da yaşamış biri olarak son derece modern bir yapıda olmasına rağmen kuralcı bir yanı da vardır. Kızı Melisa’nın erkek arkadaşını tanımak ister. Babasının isteğini geri çeviremeyen melisa, Sarp’ı akşam yemeğine davet etmek ve ailesiyle tanıştırmak zorunda kalır. Davet üzerine eve gelen Sarp ise zekâsı, bilgisi ve davranışlarıyla kısa süre içinde ailenin gönlünde taht kurar. Birçok ortak yönü olan Sarp’ı fazlasıyla benimseyen Kuzey, ona evin içinde dizayn ettiği ofisini gösterir. Bu ofis Sarp’ın ilk hareket noktası olur ve Kuzey’i bıçak darbesi ile yaralar. Salona geri koşarak, Kuzey’in fenalaştığını söyleyen Sarp, ofise dolan aile bireylerini burada rehin alır ve karakterinin altına gizlediği öz kişiliğini ortaya çıkararak aileye kâbus dolu bir gece yaşatır. Bu geceye planlı bir şekilde hazırlıklı gelen Sarp, önce Melisa’nın annesine ve sonra kız kardeşine tecavüz eder. Kısa bir süre sonra da bütün bunlara şahit olmak zorunda kalan Kuzey’i acımasızca öldürür. Her türlü fiziksel ve ruhsal saldırıya maruz kalan ailenin kurtulması için sadece bir mucize gerekmektedir. O mucize ise, hasta olduğu için evin üst katında yatağında bulunan küçük Toprak olur. Sarp’ın dikkatinden kaçan bu detay, kendi sonunu hazırlarken, ailenin geri kalanlarının kurtuluşu olarak ortaya çıkar.
Melisa is forced to invite her boyfriend Sarp, whom she met about a month ago, to dinner upon her father's request. It is too late when they realize that Sarp, who fascinated the family with his kindness and intelligence, is a ruthless murderer and an incorrigible pervert. That night, the family becomes the victim of a terrible plan. It has only been a month since young and beautiful Melisa met her boyfriend Sarp. Melisa and her family have a flamboyant life. Although his father Kuzey, who lived in France for many years, has an extremely modern structure, he also has a normative side. He wants to know his daughter Melisa's boyfriend. Unable to refuse her father's request, Melisa is forced to invite Sarp to dinner and introduce him to her family. Sarp, who comes to the house upon invitation, quickly wins the hearts of the family with his intelligence, knowledge and behavior. Kuzey accepts Sarp, with whom he has many things in common, and shows him the office he designed in the house. This office becomes Sarp's first point of departure and he wounds Kuzey with a knife blow. Running back to the living room and saying that Kuzey is getting worse, Sarp takes the family members who filled the office hostage and reveals his true personality hidden under his character, giving the family a nightmare-filled night. Sarp, who came prepared for this night, first raped Melisa's mother and then her sister. Shortly after, he brutally kills Kuzey, who had to witness all this. Only a miracle is needed to save the family, which is exposed to all kinds of physical and spiritual attacks. That miracle is the little Toprak who was found in her bed on the upper floor of the house because she was sick. This detail, which escapes Sarp's attention, turns out to be the salvation of the rest of the family as he prepares for his own end.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2023
Tarz * : Thriller
Süre : 90 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Bülent Terzioğlu
Senaryo : Murat Güleç
Müzik : Gökçe Kuran
Görüntü Yönetimi : Volkan Yılmaz
Kurgu : Ömer Günüvar
Sanat Yönetimi : Yusuf Hançar
Oyuncular : Gökçe Özyol, Aslıhan Karalar, Levent Sülün, Zeynep Urhan, Betül Dinçer, Nazım Hançar, Selçuk İlktürk, Eray Hançar.
Yapımcı Firma : EMN Yapım Ticaret (Murat Ulaş)
Dağıtımcı Firma : Özen Film
Sınıflandırma : 18+
Editör : (4/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır