Haftanın Yeni Filmleri 12.04.2024  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 03.04.2024 - Güney Kore)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Arkasha Stevenson
 

 

Omen: İlk Kehanet
The First Omen

İzleyicileri Roma’nın gotik ve büyüleyici atmosferine taşıyan film Oscar adayı ve Altın Küre ödüllü usta oyuncu Bill Nighy ile Nell Tiger Free, Tawfeek Barhom ve Sonia Braga gibi isimleri bir araya getiriyor. Şimdiden merak uyandıran ‘Omen: İlk Kehanet’, 12 Nisan’da beyazperdede seyircilerle buluşacak. Korku sinemasının ölümsüz serilerinden ‘Omen’, sinemaseverleri hikayenin öncesine, başlangıç noktasına götürmeye hazırlanıyor. Kiliseye hizmet etmek üzere Roma’ya gönderilen genç bir Amerikalı kadının kendi inancını sorgulamasına sebep olan bir karanlıkla karşılaşması sonucu yaşanılanları anlatan film, kötülüğün doğuşunu amaçlayan bir komploya izleyicileri ortak edecek. Fever Ray’in ‘If I Had a Heart’ şarkısının kullanıldığı ilk fragmanıyla özellikle türün sevenlerine keyifli bir seyir vaati sunan filmin yönetmen koltuğunda Arkasha Stevenson oturuyor. Senaryosunu Stevenson ile birlikte Tim Smith ve Keith Thomas’ın kaleme aldığı ‘Omen: İlk Kehanet’in başrollerini ise Nell Tiger Free, Tawfeek Barhom, Sonia Braga, Ralph Ineson ve Bill Nighy paylaşıyor. 20th Century Studios yapımı olan ‘Omen: İlk Kehanet’, 12 Nisan’da sinemalardaki yerini alırken sıcak yaz günleri öncesinde izleyicileri gerilim dolu hikayesiyle terletecek.
A young American woman is sent to Rome to begin a life of service to the church, but encounters a darkness that causes her to question her faith and uncovers a terrifying conspiracy that hopes to bring about the birth of evil incarnate.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2024
Tarz * : Horror
Süre : 120 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri İtalya Sırbistan Birleşik Krallık
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Arkasha Stevenson
Senaryo : Tim Smith, Arkasha Stevenson, Keith Thomas.
Müzik : Mark Korven
Görüntü Yönetimi : Aaron Morton
Kurgu : Amy E. Duddleston, Bob Murawski.
Sanat Yönetimi : Marco Cardilli
Oyuncular : Nell Tiger Free, Ralph Ineson, Sonia Braga, Tawfeek Barhom, Maria Caballero, Charles Dance, Bill Nighy, Nicole Sorace, Ishtar Currie-Wilson, Andrea Arcangeli, Guido Quaglione, Dora Romano, Michelangelo Dalisi, Anton Alexander, Mia McGovern Zaini, Charita Cecamore, Federica Santoro, Donatella Bartoli, Marial Bajma-Riva, Mario Opinato, Rachel Hurd-Wood, Nicola Garofalo, Marcello Paesano, Giacomo Henri Dossi, Sylvia Panacione, Daniela Barra, Alessandra Fallucchi, Milena Bozic.
Yapımcı Firma : Cattleya, Kiwii, Phantom Four Films.
İthalatçı Firma : Disney
Dağıtımcı Firma : UIP Turkey
Sınıflandırma : 16+
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır