Haftanın Yeni Filmleri 03.05.2024  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 03.05.2024 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Mustafa Kemal Kara
 

 

Vazgeçme
Vazgeçme

Kerem (26) öfke kontrolü zayıf ve devamlı sorunlar yaratan biri olarak elleri kelepçeli şekilde bir Rehabilitasyon Merkezine getirilir. Suç dosyası kabarık olduğu için Doktor onun neden oraya getirildiğine bir anlam verememiştir. Aslında Kerem sırf oraya girebilmek için kendisiyle ilgili sahte suç raporları hazırlamıştır. Rehabilitasyon merkezi ortalıkta dolaşan çeşitli rahatsızlıkları olan tuhaf davranışlı kişilerle doludur. Kerem hepsiyle iyi ilişkiler kurarak ortama problemsiz olarak uymaya çalışır. Asıl ilgilendiği kişi ise bir deprem esnasında üç gün toprak altında kaldığı için travma geçirip tüm geçmişini unutmuş olan ve kimseyi tanımayan Neslihan (22) isimli bir kızdır. Kızın yanında refakatçi olarak annesi vardır. Kerem doktorların kızın tedavisine fazla ilgi göstermediklerine kızıp kendisi de sık sık yardıma kalkışınca beklenmedik olaylar oluşur ve bu doktorları çok kızdırır. Onun kıza zarar vereceğinden korkan Baş Doktor Rehabilitasyon Merkezinden gönderilmesine karar verir. Bunun üzerine Kerem aslında kızın eşi olduğunu ve karısının tekrar geçmişi ve kendisini hatırlayabilmesi için sadece tıbbi muamelenin değil kendi sevgisinin de buna çare olacağını düşündüğünden, sırf bu nedenle buraya geldiğini itiraf eder. Bu itiraf doktoru biraz yumuşatır ve Kerem’in kalmasına izin verir. Ama Neslihan’ın durumu günden güne kötüye gittiği için çok endişelidir. Buradaki imkânlar onun tedavisine yeterli gelmemektedir. Tam o sırada Doktorun hocası olan bu tür konuların dünyaca ünlü uzmanı Profesör Perimoğlu ziyaret için oraya gelir. Neslihan’ın durumunu görünce ilgilenir ve her biri başka bir hikaye olan diğer hastalarla komik durumlar yaşarken Neslihan’ın tedavisini de üstlenir. Fakat biraz kafadan üşütük biridir ve tedavi yöntemi olarak hastahanenin tüm sistemleri reddeder ve kendi garip yöntemlerini kullanır. Başlangıçta Keremle çok ters düşse de sonunda ikisinin de gerçek arzusu Neslihan’ın düzelmesi olduğundan elele çalışmağa karar verirler. Herkes onun hayatından çoktan umudu kesmişken Kerem ve Profesör asla vazgeçmezler. Buldukları eğlenceli ve ilginç yöntemlerle sonunda Neslihan’ın her şeyi hatırlamasını başarırlar.
Kerem (26) is brought to a Rehabilitation Center in handcuffs as someone who has poor anger control and constantly creates problems. The Doctor could not understand why he was brought there because the crime file was long. In fact, Kerem prepared fake crime reports about himself just to get in there. The rehab center is full of oddly-behaved people with various ailments wandering around. Kerem tries to fit into the environment without any problems by establishing good relationships with all of them. The person he is really interested in is a girl named Neslihan (22), who was traumatized by being underground for three days during an earthquake and forgot her entire past and does not know anyone. The girl has her mother as a companion. When Kerem gets angry that the doctors do not show much interest in the girl's treatment and he often tries to help, unexpected events occur and this makes the doctors very angry. Fearing that he will harm the girl, the Chief Doctor decides to send him away from the Rehabilitation Center. Thereupon, Kerem confesses that the girl is actually his wife and that he came here just for this reason, as he thinks that not only medical treatment but also his own love will be the solution so that his wife can remember the past and herself again. This confession softens the doctor a little and allows Kerem to stay. But he is very worried because Neslihan's condition is getting worse day by day. The facilities here are not sufficient for his treatment. Just then, the Doctor's teacher, Professor Perimoğlu, a world-famous expert on such matters, comes there for a visit. When he sees Neslihan's condition, he becomes interested and takes over Neslihan's treatment while experiencing funny situations with other patients, each with a different story. However, he is a bit of a lunatic and rejects all the hospital's systems as a method of treatment and uses his own strange methods. Although he and Kerem are at odds with each other at the beginning, they decide to work hand in hand as their true desire is for Neslihan to get better. While everyone has already given up hope on his life, Kerem and the Professor never give up. With the fun and interesting methods they find, they finally manage to make Neslihan remember everything.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2023
Tarz * : Drama Romance
Süre : 82 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Mustafa Kemal Kara
Senaryo : Deniz Girgin
Müzik : Zeynep Selma Girgin
Görüntü Yönetimi : Buğra Kekik
Kurgu :
Sanat Yönetimi :
Oyuncular : Sinan Bengier, Cezmi Baskın, Uğur Biçer, Sevda Bayraktar, Özgül Yelaldı, Vahdet Çakar.
Yapımcı Firma : Ersoy Filmcilik (Kadir Ersoy)
Dağıtımcı Firma : Skypic Films
Sınıflandırma : 10+
Editör : (3/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır