Haftanın Yeni Filmleri 10.05.2024  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 06.04.2023 - Avustralya)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Jesse Ahern
 

 

Kırmızı Papuçlar
The Red Shoes: Next Step

Sam için her şey harikadır. Tutkunu olduğu tek aşkı dans hayatının yegane amacıdır. Ve dans kariyerinin en önemli rolünü almıştır. Kırmızı Pabuçlar adlı bale temsilinde başrol oynamaktadır. Fakat her şey kaderin bir cilvesi sonucu sonsuza dek mahvolur. Temsil gecesi kardeşi Annie’nin trajik bir kaza sonucu yaşamını yitirmesi Sam’in uluslararası bale akademisini bırakmasına neden olur. Sam liseye geri dönmüş ve isyankar Eve ile yakın arkadaş olmuştur. Beraber bir süpermarkette hırsızlık yaparken yakalanmaları sonucunda kamu hizmeti cezasına çarptırırlar. Sam eskiden öğrencisi olduğu bale akademisinde temizlikçi olarak cezasını tamamlamaya çalışırken geçmiş dans anılarından kurtulmaya çalışmaktadır. Kırmızı Pabuçlar balesinin yeni baş dansçısı Gracie provalar esnasında sakatlık geçirince Ms Harlow Sam’e rolü devralması için baskı yapar. Sam başta ikna olmasa da dansa olan aşkı onu bir kez daha sahneye çıkarır. Temsil gecesi Sam başına gelen tüm güçlükleri cesurca yenmiş bir balerin olarak sahne ışıkları altında harika ve büyüleyici bir performans çıkarır. İzleyici, karşısında sergilenen bu müthiş performansla çılgına dönerken, Sam bütün korkularını ve karmaşık duygularını dansıyla yok etmenin bir yolunu bulmuştur.
When Sam's world begins to spiral following an unexpected life-changing event, she must confront her emotions and fear to reignite her deep love for dance.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2023
Tarz * : Drama Family
Süre : 111 dakika
Ülke : Avustralya
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Jesse Ahern, Joanne Samuel.
Senaryo : John Banas, Zachary Layner, Peter McLeod.
Müzik : Dominic Cabusi, Bronte Maree O'Neill.
Görüntü Yönetimi : Kent Marcus
Kurgu : Inder Aney, Daniel Sievert.
Sanat Yönetimi : Benjamin Riley
Oyuncular : Juliet Doherty, Lauren Esposito, Joel Burke, Carolyn Bock, Primrose Kern, Mietta White, Ashleigh Ross, Nicholas Andrianakos, Laura New, Daniele Clements, Kathy Luu, Adam Hedditch, Sienna Bingham, Faith Birkett, Dominic Cabusi, Sophie Clement, Tom Coyne, Deng Deng, Rebecca Docherty, Declan Ellis.
Yapımcı Firma : One Tree Productions, Uncharted Studios, The Red Shoes Feature.
İthalatçı Firma : Özen Film
Dağıtımcı Firma : Özen Film
Sınıflandırma : 6+
Editör : (4/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır