Haftanın Yeni Filmleri 10.05.2024  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 10.05.2024 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

İlham Yaşaroğlu
 

 

Görücü
Elçilik

Film, Türkiyeli bir ailenin Azerbaycanlı aileye kız istemeye gelmesi ile başlar. Bu aileler sosyal medya aracılığıyla tanışmışlar. Aileler birbirlerine kendilerini zengin olarak tanıtır ve birbirlerinin servetini elde etmek için çocuklarını evlendirmeye karar verirler. Türkiyeli ailenin tanışma ve kız isteme döneminde Azerbaycanlı ailenin evinde kalmasıyla ilgili arka planda yaşanan olayların sonunda her iki ailenin de iç yüzleri ortaya çıkar ve birbirlerine düşman olurlar. Ancak evlendirmeği planladıkları gençler birbirlerine âşık olurlar ve bu fakir ailelerin çocukları, büyükler istemese de evlenmeye karar verirler. Bu dönemde bazı olaylar ve Afrika'dan eve gönderilen bir maymun, ailelerin birdenbire zenginleşmesine neden olur.
The movie begins with a Turkish family coming to an Azerbaijani family to ask for a girl. These families met through social media. Families introduce themselves to each other as rich and decide to marry off their children to obtain each other's wealth. As a result of the events that took place in the background regarding the Turkish family staying at the Azerbaijani family's house during the period of meeting and asking for a girl, the inner faces of both families are revealed and they become enemies of each other. However, the young people they plan to marry fall in love with each other, and the children of these poor families decide to get married, even if the adults do not want it. During this period, some events and a monkey sent home from Africa cause families to suddenly become rich.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2023
Tarz * : Comedy
Süre : 90 dakika
Ülke : Azerbaycan Türkiye
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : İlham Yaşaroğlu
Senaryo : Ecemi Eseddullah
Müzik :
Görüntü Yönetimi :
Kurgu :
Sanat Yönetimi :
Oyuncular : Meral Konrat, Elgiz Ekber. Hatun Eliyeva, Pervane Tahirkızı, Barış Kömurcüoğlu, Teymur Memmedov, Niftulla Esgerov, Hicran Nesirova, Firuze Balayeva.
Yapımcı Firma : Hüseynov Toğrul Cebrayiloğlu
İthalatçı Firma : Büyük Galileo, Mercury İnternational.
Dağıtımcı Firma : MC Film
Sınıflandırma : 6+
Editör : (2/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır