Haftanın Yeni Filmleri 24.09.2021  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 24.09.2021 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 Blu-Ray,  

Engin Akyıldırım
 

 

Me Nokta Ali
Me Nokta Ali

‘’Me Nokta Ali’’ anne ve babasını küçük yaşta kaybetmiş, köy evinde dedesiyle yaşamaktadır. Sakar, şaşkın, köyü birbirine katan bir çocuk olarak büyür. Köyde uğursuz olarak anılmaya başlarken, dedesinin ölümünden sonra hemen dedesinin yakın dostu olan Kenan beyin yanına, şehire yerleşir. Kenan bey zengin, varlıklı bir iş adamıdır. Kenan bey Me Nokta Ali’ye hastanelerinin birinde bir iş vereceğini  orada çalışmaya başlayacağını söyler ve bir hastanede temizlik-hastabakıcı olarak işe başlar. Me Nokta Ali’nin sakarlıkları burada da devam eder ve hastanede tam 7 kişi, bilinmeyen sebeplerle ölür. Bütün bu trajik ölümlerin tek sebebi Me Nokta Ali’dir.  Hastane Müdürü Mutlu bey bu ölümlerin failinin Me Nokta Ali’den kaynaklandığını bulur bulmasına ama karşısındaki kişi Me Nokta Ali olunca iş biraz zorlaşır. Me Nokta Ali’nin macerası bununla da kalmaz. Hastaneye bir kaza sonucu gelen Bahar’la yolları kesişir. Bahar’a karşı tuhaf duygular beslemeye başlar. Me Nokta Ali aşık olmuştur. Bahar ise Belçika’dan babasının evlilik baskılarından, Facebook’tan tanıştığı ve sevdiği adama kaçmış bir kadındır. İşte o boşlukta Me Nokta Ali ile yolları kesişen Bahar’ın macerası ve huysuz bir çocukla karşılaşan Bahar’in ilginç bir hikayesidir.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2020
Tarz * : Comedy Adventure
Süre : 110 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Engin Akyıldırım
Senaryo : Uğur Karakuzu
Müzik : Mustafa Yazıcıoğlu
Görüntü Yönetimi :
Kurgu :
Sanat Yönetimi :
Oyuncular : Orçun Kaptan, İlkin Oğuzhan Çakır, Merve Sevi, Ayhan Taş, Hacı Ali Konuk, Naci Taşdöğen.
Yapımcı Firma : Tapmaz Company (Metin Tapmaz, Özgür Tapmaz)
Dağıtımcı Firma : TME Films
Sınıflandırma : 10+ 13A
Editör : (2/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır