Haftanın Yeni Filmleri 27.05.2022  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 08.07.2021 - Almanya)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Ramon Zürcher, Silvan Zürcher.
 

 

Örümcek ve Kız
Das Mädchen und die Spinne
The Girl and The Spider

İki genç kadın, Lisa ve Mara’nın ev arkadaşlığı, Lisa’nın tek başına yaşayacağı kendi evine geçmek istemesiyle sona ermek üzeredir. Lisa ne istediğine karar vermiş olsa da geride kalan Mara bu değişime pek hazır sayılmaz. Ev arkadaşlığı ötesinde bir dostluk bağına sahip ikili arasındaki gerilim, araya Lisa’nın annesinin, bir usta ve çırağının, komşunun, evin sessiz sakini örümceğin girmesiyle kâh artar kâh azalır. Yenilikçi bir sinema diline sahip yönetmen ikiz kardeşler Ramon ve Silvan Zürcher, bu filmi Ramon Zürcher’in ilk filmi “Strange Little Cat” ile birlikte insanların bir aradalığına dair üçlemenin ikinci filmi olarak tanımlıyor.
As her roommate Lisa prepares to move out of their apartment, Mara contemplates the end of an era. Furniture is moved, walls painted, cupboards built. Amid all the hustle and bustle, secret longings and desires come to the surface and coalesce around the roommates as well as around Lisa's mother Astrid, the movers, the girls' old neighbors, the neighbors' cat, Lisa's new neighbor and an ever-expanding cast of characters. Day turns into night and one final party in the apartment. When the last box is moved, the fragments of their lives remain.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2021
Tarz * : Drama
Süre : 98 dakika
Ülke : İsviçre
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Ramon Zürcher, Silvan Zürcher.
Senaryo : Ramon Zürcher, Silvan Zürcher.
Müzik : Philipp Moll
Görüntü Yönetimi : Alexander Haßkerl
Kurgu : Katharina Bhend, Ramon Zürcher.
Sanat Yönetimi : Mortimer Chen, Sabina Winkler.
Oyuncular : Henriette Confurius, Liliane Amuat, Ursina Lardi, Flurin Giger, André Hennicke, Ivan Georgiev, Dagna Litzenberger-Vinet,Lea Draeger, Sabine Timoteo, Birte Schnöink ,Yuna Andres, Ella Gfeller.
Yapımcı Firma : Beauvoir Films, Schweizer Radio und Fernsehen, Zürcher Film.
İthalatçı Firma : Bir Film
Dağıtımcı Firma : BS Dağıtım
Sınıflandırma : 18+
Editör : (7/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır