Haftanın Yeni Filmleri 03.06.2022  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 04.03.2022 - Fransa)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Panah Panahi
 

 

Yola Devam
Jaddeh Khaki
Hit the Road

Panah Panahi’nin yönetmenliğini yaptığı, 2021’de Cannes Film Festivalinde yarışan Hit The Road bir yol hikayesini konu alıyor. Kaotik ve hassas bir aile aynı kendi aralarındaki ilişkiler gibi engebeli bir arazide yola çıkar. Yolculuk boyunca hasta köpekleri için endişelenirken, bir yandan birbirlerinin sinirlerini bozarlar. Tek sessiz kalan ailenin en büyük gizemli erkek çocuğudur.
Panah Panahi, son and collaborator of embattled Iranian master Jafar Panahi, makes a striking feature debut with this charming, sharp-witted, and deeply moving comic drama. Hit the Road takes the tradition of the Iranian road-trip movie and adds unexpected twists and turns. It follows a family of four – two middle-aged parents and their sons, one a taciturn adult, the other an ebullient six-year-old – as they drive across the Iranian countryside. Over the course of the trip, they bond over memories of the past, grapple with fears of the unknown, and fuss over their sick dog. Unspoken tensions arise and the film builds emotional momentum as it slowly reveals the furtive purpose for their journey. The result is a humanist drama that offers an authentic, raw, and deeply sincere observation of an Iranian family preparing to part with one of their own.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2021
Tarz * : Drama
Süre : 93 dakika
Ülke : İran
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Panah Panahi
Senaryo : Panah Panahi
Müzik : Peyman Yazdanian
Görüntü Yönetimi : Amin Jafari
Kurgu : Amir Etminan, Ashkan Mehri.
Sanat Yönetimi : Masoud Tosifyan
Oyuncular : Pantea Panahiha, Hasan Majuni, Rayan Sarlak, Amin Simiar, Masoud Tosifyan.
Yapımcı Firma : Mastaneh Mohajer, Jafar Panahi, Panah Panahi.
İthalatçı Firma : Mars Production
Dağıtımcı Firma : BS Dağıtım
Sınıflandırma : Genel
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır