Haftanın Yeni Filmleri 24.06.2022  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 22.06.2022 - İzlanda)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Baz Luhrmann
 

 

Elvis
Elvis

Gerçek bi rsinematik drama olan film, esrarengiz menajeri Albay Tom Parker (Hanks) ile sıra dışı ilişkisi üzerinden Elvis Presley’in (Butler) hayatını ve müziğini konu alıyor. Hikaye, Amerika’da gelişen kültürel manzara ve masumiyetin kaybolmaya başladığı zeminde, Presley’in şöhrete yükselişinden, benzeri görülmemiş bir yıldıza dönüştüğü yirmi yılı aşkın sürede, Presley ve Butler’ın arasındaki karmaşık ilişkinin dinamiğini gözler önüne seriyor. Bu yolculuğun merkezinde Elvis’in hayatındaki en önemli ve etkili insanlardan biri olan Priscilla Presley (Olivia DeJonge) de yer alıyor.
A look at the life of the legendary rock and roll star, Elvis Presley.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2022
Tarz * : Biograpghy Drama Music
Süre : 159 dakika
Ülke : Avustralya Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Baz Luhrmann
Senaryo : Baz Luhrmann, Sam Bromell, Craig Pearce, Jeremy Doner.
Müzik : Elliott Wheeler
Görüntü Yönetimi : Mandy Walker
Kurgu : Jonathan Redmond, Matt Villa.
Sanat Yönetimi : Damien Drew
Oyuncular : Austin Butler, Olivia DeJonge, Tom Hanks, Dacre Montgomery, David Wenham, Kodi Smit-McPhee, Luke Bracey, Richard Roxburgh, Xavier Samuel, Kelvin Harrison Jr., Natasha Bassett, Kate Mulvany, Chaydon Jay, Mark Leonard Winter, Elizabeth Cullen, Melina Vidler, Helen Thomson, Alton Mason, Nicholas Bell, Leon Ford, Christopher Sommers, Lillie Wallace, Amanda O'Dempsey, Anthony Phelan, Charles Grounds, Josh McConville, Nathalie Oliveira.
Yapımcı Firma : Official Warner Bros.
İthalatçı Firma : WB Turkey
Dağıtımcı Firma : WB Turkey
Sınıflandırma : 13+
Editör : (8/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır