Haftanın Yeni Filmleri 09.09.2022  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 02.02.2022 - Fransa)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Laurent Cantet
 

 

Arthur Rambo
Arthur Rambo

“Ben zeki ve bilgeyim. Şiiri ve siyaseti bilirim. Kendimi sosyal bir yeraltı dünyasından yükselterek, Parisli sivri bir yazar olarak görünür bir konumuna getirdim. Bir roman yayınladım ama aynı zamanda 140 karakterlik metinlerle sosyal medyada yazıyorum. Bunu yaptığımda da hedefimi gözünden vuruyorum. İşte bu yüzden hepsi beni silmek istiyor!” Kimdir Karim D.? Genç ve başarılı bir yazar mı, yoksa nefret dolu sosyal medya gönderilerinin arkasındaki isim Arthur Rambo mu? 2008’de Entre les murs / Sınıf ile Altın Palmiye’yi kazanan Laurent Cantet’in son filmi Arthur Rambo’nun dünya prömiyeri 2021’de Toronto Film Festivali’nde yapıldı.
Who is this Karim D. ? The new young writer whom the media can't get enough of? Or his alias, Arthur Rambo, the author of old hate-fuellled messages which are dredged up, one day, from social media websites?

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2021
Tarz * : Drama
Süre : 87 dakika
Ülke : Fransa
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Laurent Cantet
Senaryo : Fanny Burdino, Laurent Cantet, Samuel Doux.
Müzik : Chloé Thévenin
Görüntü Yönetimi : Pierre Milon
Kurgu : Mathilde Muyard
Sanat Yönetimi : Diego Urgoiti
Oyuncular : Rabah Nait Oufella, Bilel Chegrani, Antoine Reinartz, Sofian Khammes, Sarah Henochsberg, Malika Zerrouki, Anne Alvaro, Zineb Triki, Anaël Snoek, Leila Fournier, Maurin Olles, Chouaib Arif, Prune Ventura, Soumaye Bocoum, Julien Villain, Laetitia Kerfa, Diong-Kéba Tacu, Grace Seri, Hélène Alexandridis, Denis Eyriey, Lucrèce Carmignac, Grégoire Bonnet, Jennifer Decker.
Yapımcı Firma : Les Films de Pierre
İthalatçı Firma : Bir Film
Dağıtımcı Firma : BS Dağıtım
Sınıflandırma : 13+
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır