Haftanın Yeni Filmleri 16.09.2022  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 16.09.2022 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Eren Ergin
 

 

Cann
Cânn

Doğu o gece; “Gitmek, olanları değiştirmez, sadece yaşananları unutturur.” demişti eşi Nergis’e sonucunu bilmeden. Üniversite sınavına hazırlanan Beren, kamp dönüşü aniden hastalanır. Babası Salih’in iş için yurt dışına çıkmasıyla birlikte Beren’i öz evladı gibi seven  üvey annesi Nurdan, Beren’e iyi geleceğini düşünerek abisi Doğu’yu yanlarına çağırır. Ancak Doğu ve eşi Nergis’in hayatını derinden etkileyecek olayların başlaması an meselesidir. Çünkü  Beren hasta değildir, ona yapılan büyünün etkisiyle psikolojik ve fiziksel olarak hastalanan genç bir kızdır. Kaderin karanlık çizgisinin bu aileyi Hoca Abdullah ile tanıştırması onlar için aydınlık bir gelecek mi, yoksa karanlık bir sonun başlangıcı mı olacak, buna Doğu karar verecektir.  Kardeşi Beren’e musallat olan şey birden fazladır ve Beren’i karısı gibi gören bu varlıklarla mücadele edebilmek Doğu için karanlık bir yolda ışıksız yürümek kadar yorucu olacaktır. Diğer yandan da iradenin akıl, aklın ise vicdan olduğunu söyleyen Hoca Abdullah, bu karanlık yolda Doğu’ya rehberlik edebilecek tek insandır. Bu olayın çözümü mümkün bir cin vakası olduğunu düşünen fakat cinlerin ataları Cânn cinleriyle mücadele etmesi gerektiğini bilemeyip hiçliğe sürüklenen Hoca Abdullah için rehber kim olacaktır?  Beren’e yapılan büyüyü kimin yaptırdığını bulmaları için kısıtlı vakitleri kalan Doğu ve Hoca Abdullah, bilinmezliğin perdesini aralarken gözden kaçırdıkları bir şey vardı o da… Üniversite sınavına hazırlanan Beren, kamp dönüşü aniden hastalanır. Babası Salih’in iş için yurt dışına çıkmasıyla birlikte Beren’i öz evladı gibi seven üvey annesi Nurdan, Beren’e iyi geleceğini düşünerek abisi Doğu’yu yanlarına çağırır. Ancak Doğu ve eşi Nergis’in hayatını derinden etkileyecek olayların başlaması an meselesidir. Çünkü Beren hasta değildir, ona yapılan büyünün etkisiyle psikolojik ve fiziksel olarak hastalanan genç bir kızdır. Beren’e musallat olan kadim varlıklar ise cinlerin ataları Cânn cinleridir.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2022
Tarz * : Horror
Süre : 97 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Eren Ergin, Turgut Güneş.
Senaryo : Eren Ergin
Müzik :
Görüntü Yönetimi : Korkut Ali Çözer
Kurgu :
Sanat Yönetimi : Mustafa Kılgi
Oyuncular : lihan Demirbilek, Sahra Yalçın, Ekrem Türker, Berda Akar, Brian Egemen Celbiş, Elif Şahin, Gamze Karababa, Erol Sertel, Ayşegül Kaygusuz, Yeliz Kocatürk, Dilek Cerrahgil.
Yapımcı Firma : Cihangir Yapım
Dağıtımcı Firma : CGVMars
Sınıflandırma : 18+
Editör : (4/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır