Haftanın Yeni Filmleri 16.09.2022  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 11.06.2022 - Japonya)

» Sinemalar ve Seanslar
Türkçe Dublaj,  

Akira Toriyama
 

 

Dragon Ball Super: Super Hero
Doragon boru supa supa hiro

Red Ribbon Ordusu uzun zaman önce Son Goku tarafından yok edildi. Ordunun asi ruhunu devam ettiren isimsiz mucitler, son Androidleri, Gamma 1 ve Gamma 2'yi yarattılar. Bu iki Android kendilerine “Süper Kahramanlar” diyor. Piccolo ve Gohan'a saldırmaya başlarlar... Yeni Red Ribbon Ordusu’nun hedefi nedir? Yaklaşmakta olan büyük tehlike karşısında Süper Kahraman’ı harekete geçirmenin zamanı geldi! Dragon Ball fenomeni, 1984'te Akira Toriyama’ya ait manganın, ünlü Shueisha yayın grubunun “Haftalık Shonen Jump” dergisinde yayınlanması ile başladı, manga 10 buçuk yıllık yayın süresi boyunca dergide hep en üst sıralarda yer aldı. O zamandan beri, manganın popülaritesi artmaya devam etti ve seri dünya çapında satılan 260 milyon kopya ile şaşırtıcı bir ticari başarıya ulaştı ve kopyaları hala satılmaya devam ediyor. Dragon Ball'un sürekli artan popülerliği onu manganın ötesine geçirerek kendi TV animasyonuna, sinema filmlerine, oyunlara ve mağazacılık ürünlerine taşıdı. Orijinal manganın piyasaya sürülmesinden 38 yıl sonra, Dragon Ball gelişmeye devam ediyor ve bu devasa filmle birlikte efsane daha da büyüyecek.
The Red Ribbon Army from Goku's past has returned with two new androids to challenge him and his friends.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2022
Tarz * : Animation Action Adventure
Süre : 100 dakika
Ülke : Japonya
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Tetsuro Kodama
Senaryo : Akira Toriyama
Müzik : Krishna Bissessar
Görüntü Yönetimi : Akira Toriyama
Kurgu : Norihiro Hayashida
Sanat Yönetimi :
Oyuncular : Seslendirme: Masako Nozawa, Toshio Furukawa, Yûko Minaguchi, Ryô Horikawa, Aya Hisakawa, Mayumi Tanaka, Miki Itô, Takeshi Kusao, Aya Hirano, Ken Uo, Ryûzaburô Ôtomo, Kôichi Yamadera, Masakazu Morita, Bin Shimada, Nana Mizuki.
Yapımcı Firma : 20th Century Studios, Fox International Productions, Shueisha, Fuji Television Network, Toei Animation, Bandai, Bandai, Namco Entertainment. (Norihiro Hayashida)
İthalatçı Firma : The Moment Entertainment/TME
Dağıtımcı Firma : TME Films
Sınıflandırma : 10+ 13A
Editör : (4/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır