Haftanın Yeni Filmleri 02.06.2023  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 21.04.2023 - Estonya)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Mary Harron
 

 

Dali Diyarı
Daliland

1973’te, artık yaşlanmaya başlamış olan Salvador Dalí, New York’taki büyük sergisi için hazırlanmaktadır. Genç bir galeri asistanı, Dalíye yardımcı olmak için perde arkasındaki çılgın maceraya katılır. "American Psycho" ve "I Shot Andy Warhol" filmlerinin yönetmeni Marry Harron’un yönettiği filmde ünlü ressama OSCAR ödüllü oyuncu Ben Kingsley hayat veriyor.
From acclaimed filmmaker Mary Harron, Daliland tells the story of the later years of the strange and fascinating marriage between the genius Salvador Dalí (Sir Ben Kingsley) and his wife, Gala (Barbara Sukowa), as their seemingly unshakable bond begins to stress and fracture. Set in New York and Spain in 1973, the story is told through the eyes of James (Christopher Briney), a young assistant keen to make his name in the art world, who helps the eccentric and mercurial Dalí prepare for a big gallery show.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2022
Tarz * : Drama Biography
Süre : 104 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri Birleşik Krallık Fransa
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Mary Harron
Senaryo : John Walsh
Müzik : Edmund Butt
Görüntü Yönetimi : Marcel Zyskind
Kurgu : Alex Mackie
Sanat Yönetimi : Caterina Vanzi
Oyuncular : Ben Kingsley, Barbara Sukowa, Ezra Miller, Christopher Briney, Rupert Graves, Andreja Pejic, Alexander Beyer, Mark McKenna, Zachary Nachbar-Seckel, Avital Lvova.
Yapımcı Firma : Zephyr Films, Pressman Film, Room 9 Entertainment, MediaFusion Entertainment, David O. Sacks Productions.
İthalatçı Firma : Bir Film
Dağıtımcı Firma : Bir Film
Sınıflandırma : 16+
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır