Haftanın Yeni Filmleri 11.08.2023  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 11.08.2023 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 Blu-Ray,  

Merve Erçel
 

 

Ehl-i Cin: İntikam
Ehl-i Cin: İntikam

Emre ve Murat kız arkadaşları Ceren ile Seda’ya verdikleri tatil sözlerini yerine getirmek için yola koyulurlar. Keyifli yolculukları terk edilmiş köyde bir engelle karşılaşır. Köyde ikamet etmekte olan Zaği bizimkileri bu tatil konusunda ikaz eder. Zaği’nin anlattığına göre köyde köylüler tarafından yakalanmış ve ormanın derinliklerine gömülerek mühürlenmiş bir cin bulunmaktaydı. Bizimkiler tarafından ciddiye bile alınmayan Zaği, gitmeleri konusundaki ısrarlarından asla vaz geçmeyecekti. Murat odun toplamak için etrafta gezinirken fark ettiği ve üzerinde Arapça harflerin bulunduğu bir taşı, define merakından dolayı define işareti olarak algılar. Bu merakı yüzünden cinin serbest kalmasına sebep olur. Cin ilk olarak kendini mühürleyenler arasında bulunan Zaği’yi öldürür. Cinin varlığı bizimkiler tarafından fark edilince Emre köye iner ve Zaği ile görüşmek ister. Zaği’yi evinde ölü olarak bulur. Köyde cinin mühürlenmeden önce esir tutulduğu ahırı görür. Ahıra girdiğinde ise bulduğu bir fotoğraf onu gözyaşlarına boğar. O
fotoğraf annesine aittir ve cin ailesinin evinde tutsak edilmiştir. Arkadaşlarının yanına dönen Emre, arkadaşlarını da alarak oradan uzaklaşır. Fakat nereye gitseler aynı eve çıkarlar. Bizimkiler artık bir şeyin farkına varmışlardır. Cin zamanında nasıl esir düştüyse bizimkileri de o şekilde esir almıştır. Arkadaşlarımızın kurtulması için tek şansları bulunmaktadır, o da cini tekrar yakalayıp serbest bıraktıkları yere geri gömmektir. Hazırlıklar başlar, gereken her şey yapılır. Fakat unuttukları bir şey vardı, cin bir cindir ve yakalamak ta hiç kolay olmayacaktır.
Emre and Murat set out to fulfill their holiday promises to their girlfriends Ceren and Seda. Their pleasant journey encounters an obstacle in the abandoned village. Zagi, who lives in the village, warns our people about this holiday. According to Zagi, in the village There was a genie captured by the villagers and sealed by being buried deep in the forest. Zagi, who was not even taken seriously by our people, would never give up on their insistence on leaving. Murat perceives a stone with Arabic letters on it as a treasure sign because of his curiosity about treasure. This causes the genie to be released because of his curiosity. The genie was among the first to seal itself He kills Zagi, who is found. When the presence of the genie is noticed by our people, Emre goes down to the village and wants to meet with Zagi. He finds Zagi dead in his house. In the village, he sees the barn where the genie was kept captive before it was sealed. When he enters the barn, a photograph he finds brings him to tears. The photo belongs to his mother and he was imprisoned in the house of the genie family. Returning to his friends, Emre takes his friends and leaves from there. But wherever they go, they end up in the same house. Our people have realized something now. Just as the Jinn were captured in their time, they took our people captive in the same way. Our friends have only one chance to escape, and that is to catch the demon again and bury it back where they released it. Preparations begin, everything necessary is done. But there was one thing they forgot, the genie is a genie and it will not be easy to catch.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2023
Tarz * : Horror Thriller
Süre : 92 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Batuhan Özçelik
Senaryo : Yunus Elçi
Müzik : Mesai Film
Görüntü Yönetimi : Batuhan Özçelik
Kurgu : Berat Eren Adanalı
Sanat Yönetimi : Ozan Aksu
Oyuncular : Beyza Önispir, Kerem Can Karaoğlu, Merve Erçel, Kutay Koç, Serpil Gümüş, Ozan Aksu, Gülcan Ceylan, Ada Mural, Cihan Ceylan, Yıldıray Alkın, Selda Ulutaş.
Yapımcı Firma : En Sinema (Hakan Sönmez)
Dağıtımcı Firma : CJ ENM
Sınıflandırma : 16+
Editör : (2/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır