Haftanın Yeni Filmleri 29.09.2023  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 12.07.2023 - Fransa)

» Sinemalar ve Seanslar
 Kültür Bakanlığı Desteği  

Nuri Bilge Ceylan
 

 

Kuru Otlar Üstüne
Kuru Otlar Üstüne
About Dry Grasses

Anadolu kırsalında görev yapan genç bir öğretmenin, başka bir öğretmen ile tanışmasıyla birlikte değişen yaşamı... Doğu Anadolu’nun ücra bir beldesinde zorunlu hizmetini yapmakta olan resim öğretmeni Samet’in başına anlam vermekte zorlandığı bazı olaylar gelir…
Through a teacher, who is doing his compulsory service in a remote district in Eastern Anatolia; a story not only trying to take a look at the inner effects of feelings of alienation, of removal from the center and of existence on the fringes, but also to brush upon and interpret the struggles of the region's residents difficult life and the dynamics of the geographic, ethnic or social fabric around.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2021
Tarz * : Drama
Süre : 197 dakika
Ülke : Türkiye Fransa Almanya İsveç
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Nuri Bilge Ceylan
Senaryo : Akın Aksu, Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan.
Müzik : Philip Timofeyev
Görüntü Yönetimi : Cevahir Şahin, Kürşat Üresin.
Kurgu : Oğuz Atabaş, Nuri Bilge Ceylan.
Sanat Yönetimi : Meral Aktan
Oyuncular : Merve Dizdar, Deniz Celiloğlu, Ece Bağcı, Erdem Şenocak, Musab Ekici.
Yapımcı Firma : NBC Film
Dağıtımcı Firma : Bir Film
Sınıflandırma : 13+
Editör : (8/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır