Haftanın Yeni Filmleri 29.09.2023  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 29.09.2023 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Haydar Işık
 

 

Kalp Estetiği
Kalp Estetiği

Çılgın menajer Tufan, Tek oyuncusu Timuçin’i ünlü yapmak için her yolu denemektedir.Timuçin, yetenekli bir oyuncu olmasına rağmen yeterince yakışıklı olmadığından bir türlü istediği rolleri alamaz.Tufan’ın ilginç ve hileli tanıtım fikirleri yüzünden Timuçin’in başına gelmeyen kalmaz. Herkes güzel görünmek ister. Ama en fazla baş kahramanımız Timuçin istiyor.. Timuçin dizi ve film oyuncusu.. Konservatuarlı ve yetenekli bir adam ama bu zamana kadar hiç başrol alamış. Çünkü rakiplerine göre yakışıklı biri değil. Aslında altından çok rahatça kalkabileceği baş rolleri sırf dış görünüşü yüzünden alamıyordu. Timuçin’in en gıcık olduğu oyunculardan biri olan yakışıklı Burak her başrolü alıyordu. Burak her defasında Timuçin’in önünde engel oluyordu. Doğru düzgün yeteneği de yoktu. Ama yakışıklıydı. Allah özenmiş de bezenmiş yaratmıştı. Kusursuz bir tipe ve vücuda sahipti. Burak , estetik cerrah Op.Dr Elvan Bayraktar ile aşk yaşıyordu. Bu aşklarını şimdilik medyadan ve en yakınlarından bile saklı tutuyorlardı. Ülkenin ve dünyanın en iyi estetik uzmanlarından biriydi. Elvan’a kimsesiz çocuklar için hazırlanan “Hayatı Güzelliştir” adlı bir sosyal yardım kampanyasına destek için teklif gelir. Elvan bu işi sevgilisi Burak’la beraber yapmak istemektedir. Çünkü kampanya için kısa filmler de çekilecektir ve Elvan oyunculuk konusunda hiçbir şey bilmiyordur. Hatta kampanya sonrasında da sevgili olduklarını ve yakında evleneceklerini tüm basın önünde açıklamayı önerir Elvan.. Ancak Burak çok yoğundur. Bunun için zamanı yoktur. Ayrıca sevgili olduklarını açıklamak için biraz daha beklemeleri gerektiğini söyleyerek “Bensiz hallet aşkım” der.. Traji komik bir olay sonrası hayatları kesişen Elvan’la Timuçin’in 1 ay boyunca birlikte geçirecekleri kampanya süreci bu şekilde başlamış olur. Bu süreçte Elvan Timuçin’i Timuçin de Elvan’ı daha iyi tanımaya başlar. Birbirlerinin ortamlarına girerler. Hem ekonomik hem karakter olarak birbirlerine tamamen zıtlardır. Komik durumlar da oluşur. Elvan da değişmeye başlar. Kalbine estetik yapılıyordur sanki. Timuçin’in yapmacık olmayan sahici ve gerçekçi hayatı ile Elvan da kendini bulmaya başlar. İlk başlarda aralarında zıtlıktan doğan komik tartışmaları ve inatlaşmaları olsa da zamanla birbirlerine alışacak ve aşık olacaklardır. Elvan gerçekte Burak’a aşık olmadığını anlayacaktır. Estetiksiz yalın ve gerçekçi bir hayatın güzelliğinde kendi gerçekliğini ve güzelliğini bulacaktır her iki insan da. Tabi bu süreçte Burak’ın durumdan kıllanması ve anlamasıyla birlikte durumu bozma planları da hikayemize tuz biber olacaktır.
Everyone wants to look beautiful. But Timuçin wants our protagonist the most. Timuçin is a serial and film actor. He is a talented and conservatory man, but he has never had a leading role before. Because he is not handsome compared to his rivals. In fact, he couldn't take the lead roles that he could handle very easily just because of his appearance. Handsome Burak, one of the actors that Timuçin was the most annoying, was taking every lead role. Burak was always an obstacle in front of Timuçin. He didn't have the right talent either. But he was handsome. God created it with care and adornment. He had the perfect type and body. Burak was in love with plastic surgeon Op.Dr Elvan Bayraktar. For now, they kept their love secret from the media and even from their closest relatives. He was one of the best estheticians in the country and the world. Elvan receives an offer to support a social aid campaign called "Make Your Life Beautiful" prepared for orphaned children.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2022
Tarz * : Comedy Romance
Süre : 99 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Haydar Işık
Senaryo : Şeyda Delibaşı
Müzik : Lütfü Bayülgen
Görüntü Yönetimi : Soner Buvan
Kurgu : Oktay Arabacı, Akın Denizli.
Sanat Yönetimi : Seçil Kırbıyık
Oyuncular : Evliya Aykan, Müge Boz, Ersin Korkut, Ayberk Yılmaz, Hakan Bilgin, Bahtiyar Engin.
Yapımcı Firma : CP TV Film, Gepa Film, 11k. (Alper Babayağmur)
Dağıtımcı Firma : CJ ENM
Sınıflandırma : 10+ 13A
Editör : (4/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır