Haftanın Yeni Filmleri 29.09.2023  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 27.09.2023 - Belçika)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Gareth Edwards
 

 

Yaratıcı
The Creator

İnsan ırkı ile yapay zekâ güçleri arasında geçen bir gelecek savaşının ortasında, karısı (Chan) kaybolan acılı eski bir özel kuvvetler ajanı olan Joshua (Washington), gizemli bir silah geliştirmiş ileri düzey yapay zekâ mimarı olan Yaratıcı’yı bulmak ve öldürmek için görevlendirilir. Bu silah savaşı sona erdirecek ve insanlığı yok edebilecek güce sahiptir. Joshua ve seçkin operasyon ekibi, düşman hatlarının ötesine, yapay zekanın işgal ettiği karanlık bir bölgeye doğru yolculuk eder… ancak yok etmesi gereken dünyanın sonunu getirecek silahın, bir çocuk formunda bir yapay zekâ olduğunu keşfeder.
Described as a post-apocalyptic thriller involving a future impacted by a war between humans and AI.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2023
Tarz * : Action Adventure Drama
Süre : 133 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Gareth Edwards
Senaryo : Gareth Edwards, Chris Weitz.
Müzik : Hans Zimmer
Görüntü Yönetimi : Greig Fraser, Oren Soffer.
Kurgu : Hank Corwin, Scott Morris, Joe Walker.
Sanat Yönetimi : Chris DiPaola, Shira Hockman.
Oyuncular : John David Washington, Madeleine Yuna Voyles, Gemma Chan, Allison Janney, Ken Watanabe, Sturgill Simpson, Amar Chadha-Patel, Marc Menchaca, Robbie Tann, Ralph Ineson, Michael Esper, Veronica Ngo, Ian Verdun, Daniel Ray Rodriguez, Rad Pereira, Syd Skidmore, Karen Aldridge, Teerawat Mulvilai, Leanna Chea, Sahatchai 'Stop' Chumrum, Apiwantana Duenkhao, Mariam Khummaung, Natthaphong Chaiyawong, Tawee Tesura, Kulsiri Thongrung, Charlie McElveen, Chananticha Chaipa, Sawanee Utoomma.
Yapımcı Firma : 20th Century Studios, New Regency Productions, Entertainment One.
İthalatçı Firma : Disney
Dağıtımcı Firma : UIP Turkey
Sınıflandırma : 10+ 13A
Editör : (6/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır