Haftanın Yeni Filmleri 16.02.2024  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 16.02.2024 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 Blu-Ray,  

Metin Kuru
 

 

Pigment
Pigment

Filmde Güzel sanatlar mezunu Ragıp kendisinden büyük ressam Feridun tarafından sanat vaadiyle kandırılır. Fransa’da insan ticareti yapma işine bulaşır, yıllar sonra bu işten sıyrılır. 25 yıl sonra Türkiye’ye, asıl mesleği olan ressamlığı icra etmek adına atölye açıp piyasaya girmeyi amaçlar. Bir yandan resim dersi vermeye başlar. İnsan ticareti yaptığı dönemde tüm insani duygularını kaybettiği için bunu sanat ile tekrar yakalamak ister. Diğer yandan kaçmaya çalıştığı şizofreni hastalığın boyutu artar ve günlük yaşamını çekilmez hale getirir. Ragıp ders verdiği kursiyerleri ve hayatında istemediği insanları bodrumda tutarak onları resim malzemesi olarak kullanmaya başladığını anlatıyor.
In the movie, Fine Arts graduate Ragıp is deceived by the older painter Feridun with the promise of art. He gets involved in human trafficking in France and gets away with it years later. After 25 years, he returned to Turkey to open a workshop and enter the market in order to practice his main profession, painting. On the other hand, he starts giving art lessons. Since he lost all his human emotions during the time he was involved in human trafficking, he wants to recapture this through art. On the other hand, the extent of the schizophrenia disease that he is trying to escape increases and makes his daily life unbearable. Ragıp explains that he kept the trainees he taught and people he did not want in his life in the basement and started using them as painting materials.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2021
Tarz * : Horror
Süre : 92 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Metin Kuru
Senaryo : Metin Kuru
Müzik : Mustafa Yazıcıoğlu
Görüntü Yönetimi : Nart Geçalp
Kurgu :
Sanat Yönetimi :
Oyuncular : Tuğba Erman, Zafer Kalfa, Murat Kara, Yavuz Ketenci, Asli Ayşegül Saygılı, Muzaffer Uzunyılmaz, Ahu Tuba Çat, Hilmi Özçelik.
Yapımcı Firma : Tapmaz Company (Metin Tapmaz, Özgür Tapmaz)
Dağıtımcı Firma : Lion Dağıtım
Sınıflandırma : 18+
Editör : (3/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır