Haftanın Yeni Filmleri 08.03.2024  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 08.03.2024 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

İlker Çavga
 

 

Rahha
Rahha

’Rahha” Define cinlerinin atası ve en tehlikelisidir. Karısını çok seven ve onun başka bir kral ile birlikte olmasını istemeyen Kral, düğününde kraliçesine hediye ettiği bileziği Rahha’ya sunar. Anlaşmaya göre Rahha,  kral’ ın ölümünden sonra kraliçeyi öldürecektir. Değerli bilezikte Rahha’ ya kalacaktır. Böylece vasiyet gereği kral ve kraliçe aynı kurgana gömülecektir. Ancak kral öldükten sonra Rahha o anlaşmaya uymaz ve kraliçeye öyle bir büyü yapar ki kraliçeyi kendi kalesi olan Azdavaz kalesine hapseder. Bileziği ise Kral’ın kurganına gömer. Büyü ancak bu bilezik kurgandan çıktığında bozulacaktır. Bin yıl sonra bilezik kurgandan çıkar be büyü bozulur. Kraliçe serbest kalır.
'Rahha' is the ancestor of the treasure demons and the most dangerous. The King, who loves his wife very much and does not want her to be with another king, presents the bracelet that he gave to his queen at her wedding to Rahha. According to the agreement, Rahha will kill the queen after the death of the king. The precious bracelet will be left to Rahha. Thus, according to the will, the king and queen will be buried in the same kurgan. However, after the king died, Rahha did not comply with that agreement and cast such a spell on the queen that she imprisoned the queen in her own castle, Azdavaz castle. He buries the bracelet in the King's kurgan. The spell will only be broken when this bracelet comes out of the kurgan. A thousand years later, the bracelet comes out of the kurgan and the spell is broken. The queen is released.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2022
Tarz * : Horror
Süre : 110 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : İlker Çavga
Senaryo : İlker Çavga
Müzik : Dean Harvey
Görüntü Yönetimi : Ahmet Yaşar Gümüş
Kurgu : Mert Yılmaz
Sanat Yönetimi : Celal Arslan
Oyuncular : Günce Ateş, İlhan Karamanoğulları, Ulukan Ağdaş, Ayça Çataltaş, Furkan Karaca, Yavuz Çetin.
Yapımcı Firma : Apah Yapım, Üçey Film Yapım. (Yasin Ustaoğlu, Şenol Özgüven)
Dağıtımcı Firma : CJ Enm
Sınıflandırma : 16+
Editör : (4/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır