Haftanın Yeni Filmleri 15.03.2024  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 15.03.2024 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Emre Bahadır Çırakoğlu
 

 

Aile Çıkmazı
Aile Çıkmazı

Film, Mısır’da kazı yapan Türk akademisyen olan Şevket ve Perihan’ın kazı sırasında buldukları 4000 yıllık heykelin Mısırlı yetkililere tesliminden sonra çalınmasıyla birlikte Mısır’dan İstanbul’a uzanan hikâyesini anlatıyor. Perihan başarılı bir arkeologdur. Mısır'da görevli olduğu bir kazıya kardeşi Fedai'yi de kendisine yardımcı olması için götürür. Fedai, ablasından habersiz yakın arkadaşı Ali Kemal'i de yanına alınca Mısır'ın kıymetli hazinelerinin akıbeti de bir anlamda bu ikilinin insafına kalmıştır. Perihan gibi arkeolog olan Şevket aynı kazı alanında görevlidir. Ve tanışmalarıyla aşkları da başlar. Kazının baş lideri Cemil hocadır. Cemil hoca bu hazinelerin bulunmasını yıllardır beklemektedir. Kazıda bulunan eserlerin içinden birisi diğerlerinden daha değerlidir. Bulunan eserler Cemil hoca kontrolünde Mısır müze yetkililerine verilir. Mısırdan günümüze Perihan ve Şevket'in evliliği taşınır. Çiftin iki çocuğu olur. Zaman içinde evliliklerinde sorun yaşamaya başlayan Perihan ve Şevket bir süre evlerini ayırır. Tüm bunlar devam ederken; Mısır müze müdürü El Sayed'den, Perihan'a bir telefon gelir. Yıllar önce Mısır kazısında bulunan eserlerden en kıymetlisinin sahte olduğu ortaya çıkınca ailenin hayatı tamamen değişir.
The film tells the story of Şevket and Perihan, Turkish academics excavating in Egypt, from Egypt to Istanbul, when the 4000-year-old statue they found during the excavation was stolen after it was handed over to the Egyptian authorities. Perihan is a successful archaeologist. He takes his brother Fedai to help him on an excavation in Egypt. When Fedai took his close friend Ali Kemal with him, unaware of his sister, the fate of Egypt's precious treasures was, in a sense, at the mercy of these two. Şevket, who is an archaeologist like Perihan, is on duty at the same excavation site. And their love begins when they meet. The main leader of the excavation is Cemil Hodja. Cemil Hodja has been waiting for years for these treasures to be found. One of the artifacts found in the excavation is more valuable than the others. The artifacts found are given to Egyptian museum officials under the control of Cemil Hodja. The marriage of Perihan and Şevket is carried from Egypt to the present day. The couple has two children. Perihan and Şevket, who started having problems in their marriage over time, separated their homes for a while. While all this is going on; Perihan receives a phone call from El Sayed, the director of the Egyptian museum. The family's life changes completely when the most valuable artifacts found during the Egyptian excavation years ago are revealed to be fake.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2023
Tarz * : Comedy Adventure Drama
Süre : 105 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Emre Bahadır Çırakoğlu
Senaryo : Özgür Akçay
Müzik : Saki Çimen
Görüntü Yönetimi : Hakkı Topçu
Kurgu : Aykut Yıldırım
Sanat Yönetimi : Müslüm Çalasın
Oyuncular : Ferit Aktuğ, Bihter Dinçel, Muharrem Türkseven, Ruhi Sarı, Alper Baytekin, Burcu Cavrar, Melis Işıltan, Sercan Gülbahar, Sarp Bozkurt.
Yapımcı Firma : AKC Film (Özgür Akçay)
Dağıtımcı Firma : CGVMars
Sınıflandırma : 6+ 10A
Editör : (4/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Teslimat ve İade Şartları | Gizlilik Politikası

© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır